Fromin Voda z doby ledové

Z geografického hlediska je území v okolí jímacího vrtu součástí Českolipské kotliny, která vznikla tektonickým poklesem hornino- vých bloků v české křídové pánvi. Podzemní voda pochází ze sou- vrství křemenných pískovců jizerského souvrství s výraznou blo- kovou odlučností (tzv. kvádrových pískovců) z hloubek 160–280 m pod stávající úrovni terénu. Vznik souvrství křemenných pískovců souvisí s ukládáním převážně písčitého materiálu v křídovém moři v průběhu asi 10 miliónů let. Během této doby dosáhly písčité ulo- ženiny mocnosti až 400 metrů. Stáří hornin, které jsou zdrojem podzemní vody ve vrtu, je odhadováno na 88–90 miliónů let.

 

Voda FROMIN tak prošla všechna skupenství, nejdříve byla párou, pak sněhem a ledem. Asi před 15 000 lety, na konci doby ledové začala vsakovat z tajícího ledovce do obzoru vodonosných vrstev kvádrových pískovců, jejichž stáří je odhadováno na 90 milionů let. V tomto souvrství křemenného písku, ve kterém se voda pohybo- vala mezi zrny pískovce a puklinami maximální rychlostí 1 m za rok, se do ledovcové vody prosté minerálů vyluhovaly minerální látky. Díky tomuto velmi jemnému obohacení důležitými minerály má voda FROMIN neutrální až mírně zásaditou reakci.

 

 

 

Zobrazit více
nejprodávanější produkty
1
Pumpa k barelu Fromin
Pumpa k barelu Fromin Praktická pumpa...
Dočasně nedostupné
390,00 CZK
Nastavit filtrování produktů
parametry
+
výrobci
+
výrobci
Zavřít okno
řadit:
počet produktů na stránce:
počet produktů: 1
grid
table
řadit:
počet produktů na stránce:
počet produktů: 1

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).