X
Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).
backgroundImage
Menu
košík
0
kategorie

FRANTIŠKOVY LÁZNĚ - SPECIALIZACE NA GYNEKOLOGICKOU PROBLEMATIKU A LÉČBU NEPLODNOSTI

Radi bychom Vám doporučili světově proslulé Františkovy  Lázně známé specializací na gynekologickou problematiku včetně léčby neplodnosti !  V nejbližší době pro Vás chystáme ve spolupráci se společností Lázně Františkovy Lázně a.s. velmi zajímavé překvapení !

 

 

Milé dámy,

      lázně historicky vznikaly v místech, kde se nacházely místní přírodní léčivé zdroje. Jedním z takových míst jsou i Františkovy Lázně na západě České republiky, v Karlovarském kraji, u hranic se Spolkovou republikou Německo. Lázně zde byly založeny v roce 1793 jako lázeňské místo, samostatné město vzniklo později.

      Hlavními místními přírodními léčivými zdroji jsou od středověku využívané vývěry minerálních pramenů, ložiska sirnoželezité slatiny, přírodní vývěr kysličníku uhličitého. Místní přírodní léčivé zdroje stále zlepšují a navracejí lidem zdraví při různých lázeňských procedurách, jako jsou koupele, obklady, masáže, pitná kúra aj. v kombinaci s moderními léčebnými postupy.

      Pro Františkovy Lázně jsou typické žluté domy, hotely a lázeňská zařízení uprostřed parků, čisté ovzduší, dobré dopravní spojení, kvalitní služby od ubytování, lázeňských procedur a zdravé stravování po bohatou kulturní nabídku koncertů, tance, galerie, divadla atd.

      Vyhledávané a oblíbené jsou čisté teplé vody v bazénech Aquafora  - světa vody a relaxace. Sportovci přivítají cyklostezky nebo golf či posilovnu. Turisté výlety po okolí na nejrůznější hrady, zámky, do zajímavých míst, přírodních rezervací…

      V malém městě, ale velkých lázních jsme pro Vás a Vaše zdraví, odpočinek, rehabilitaci, prevenci a celkové zlepšení psychické i fyzické kondice připravili různé druhy pobytů. Jedním z nich jsou i Františkolázeňské léčebné pobyty.

      Přijeďte, odpočiňte si a nechte se hýčkat v lázních! Udělejte něco pro své zdraví, jsme tu pro Vás a těšíme se na Vaši návštěvu!

 

Vaše Lázně Františkovy Lázně a.s

 

LÁZEŇSKÁ LÉČBA GYNEKOLOGICKÝCH ONEMOCNĚNÍ

 v akciové společnosti Lázně Františkovy Lázně

 

Primární a sekundární sterilita, poruchy funkce vaječníků a vývoje dělohy, zánětlivá onemocnění vnitřních rodidel a jejich následky, zánětlivé komplikace po umělém přerušení těhotenství, srůsty v oblasti malé pánve jako následek po gynekologických operacích a po operacích v oblasti malé pánve, funkční poruchy, klimakterický syndrom apod.

___________________________________________________________________________

 

Jak na lázeňskou léčbu do Františkových Lázní?

 

Bylo Vám zjištěno některé z výše uvedených gynekologických onemocnění? V takovém případě jste vhodné kandidátky pro komplexní nebo příspěvkovou lázeňskou léčbu na indikaci XI/1 až 5 ve Františkových Lázních.

Gynekolog, který Vás doposud vedl při ambulantní gynekologické léčbě nebo gynekolog v nemocnici, Vám doporučí lázeňskou léčbu ve svém ambulantním nálezu/zprávě ve znění: „Doporučuji lázeňskou léčbu na indikaci XI/1 až 5“. S touto zprávou pak navštívíte svého praktického lékaře, který Vám vypíše „Návrh na lázeňskou léčbu“, kde vybere jednu z výše uvedených indikací a uvede Františkovy Lázně jako cílové lázeňské zařízení, které je pro Vás vhodné pro léčbu gynekologických nemocí a odešle ji na pobočku Vaší zdravotní pojišťovny.  

Po schválení návrhu na lázeňskou léčbu pojišťovna odešle návrh do našich lázní a my Vám pošleme zvací dopis na nejbližší volný termín, který si, po telefonické domluvě, můžete vybrat dle Vašich potřeb, můžete si zvolit nižší či vyšší standard ubytování atd. A pak už pojedete k nám, zpravidla na 28 dní. Je samozřejmě možné absolvovat lázeňskou léčbu jako samoplátce, a to třeba i na kratší dobu např. 1-2 týdny, ale z léčebného hlediska je optimální alespoň 3-týdenní lázeňská léčba.

 

Proč lázeňská léčba a co od ní můžete očekávat?

 

Lázeňská léčba navazuje zpravidla na pooperační stav po gynekologickém onemocnění, nebo operaci v oblasti malé pánve, nebo je indikována jako léčba primární či sekundární sterility. Pacientky po operacích mají řadu následných pooperačních poruch jednak v oblasti pohybového aparátu, dále potíže s vyprazdňováním stolice či s inkontinencí, bolesti způsobené srůsty nebo dokonce sekundární sterilitu, tj. sterilitu vzniklou následkem onemocnění reprodukčních orgánů.

Tyto a další potíže, které Vás obtěžují nebo dokonce brání v opakovaném či prvním otěhotnění, Vám můžeme tady, ve Františkových Lázních, pomoci vyléčit, upravit. Pracuje zde řada zkušených gynekologů, kteří Vám připraví individuální léčebný plán, který bude zaměřen na léčbu Vašich konkrétních gynekologických potíží.

 

Léčba gynekologických onemocnění má zde ve Františkových Lázních dlouhodobou tradici a velice dobré výsledky. Při léčbě se využívají hlavně přírodní léčivé zdroje. Blahodárně působí zejména františkolázeňská slatina, která při aplikaci v podobě vaginálních tampónu a obkladem v podobě tzv. kalhotek, zlepšuje prokrvení ženských reprodukčních orgánů a uvolňuje pooperační a pozánětlivé srůsty, a tím zabraňuje vzniku sekundární sterility – neplodnosti. Při léčbě využíváme také léčivých účinků zdejších pramenů v podobě vaginálních irigací a zřídelného plynu – oxidu uhličitého, v podobě sedacích plynových koupelí, které také zlepšují prokrvení ženských reprodukčních orgánů a doplňují léčbu gynekologických onemocnění. Léčebný plán je sestavován individuálně a kromě léčby přírodními zdroji je doplňován zejména velice účinným cvičením zaměřeným na léčbu gynekologických onemocnění, jakým je ověřené cvičení dle Mojžíšové, které už vyléčilo tisíce žen z neplodnosti nebo pooperačními komplikacemi. Odborník na jógu s Vámi zase procvičí speciální jógovou sestavu zaměřenou na gynekologické nemoci.

 

Průběh lázeňské léčby

 

Vstupní vyšetření

 

Po příjezdu do Františkových Lázní, po sepsání běžných formalit na recepci lázeňského domu, který Vám byl doporučen nebo jste si ho vybrala, je Vám provedené odborné lékařské vyšetření u lázeňského gynekologa.  Po gynekologickém vyšetření Vám ošetřující lázeňský lékař předepíše vhodné balneologické a fyziatrické procedury. Gynekologické procedury jsou specifickými léčebnými procedurami. U všech výše uvedených indikací a diagnóz můžeme (až na individuální odchylky) sestavit léčebný plán z těchto níže uvedených léčebných procedur:

 


Léčebný plán

 

Hlavní procedury:

 

  • Slatinná koupel + očistná sprcha + suchý ovin
  • Slatinný zábal většinou malý – tzv.“kalhotky“ + očistná sprcha + suchý ovin
  • Vaginální slatinné tampony (TMP) + vaginální výplach (většinou ve spojení se slatinným zábalem nebo slatinnou koupelí)
  • Vaginální irigace minerální vodou
  • Gynekologický plyn
  • Gynekologické cvičení (skupinové gynekologické LTV)
  • uhličitá koupel

 

Kombinaci a četnost procedur určí lékař dle Vašeho aktuálního zdravotního stavu.

 

 

 Vedlejší a doplňkové procedury:

 

·        Perličková koupel

·        Vířivá celotělová koupel

·        Masáže – klasická, reflexní, podvodní masáž

·        Plynová koupel skupinová

·        Plynové injekce

·        Fyzioterapie – fyzioterapeut na základě lékařského doporučení provede

              kineziologický rozbor, při cvičení využívá léčebné postupy dle Mojžíšové                     

  • Skupinové LTV v bazénu a další např. manuální terapie, kryoterapie, lymfodrenáž,

            akupunktura, reflexní masáž plosek nohou apod.

 

Z výše uvedených procedur Vám ošetřující lázeňský lékař vybere 21 procedur/týden, které budete pravidelně absolvovat a které, dle Vašeho aktuálního zdravotního stavu, bude možné upravovat či měnit.

 

DIETA

 

Důležitou součásti lázeňské léčby je dieta. Vhodná je racionální strava s omezením živočišných tuků, jednoduchých cukrů a soli. Musí být zachován správný poměr živin, tedy tuky do 30%, bílkoviny 15-17%  a sacharidy 53-55% z celkové energetické hodnoty.

 

EDUKACE (lékařské poučení o správné životosprávě při daném onemocnění)

 

     Povzbuzování pacientky ke cvičení a k jeho pravidelnosti. Hlavně se zaměřit na svaly dna pánevního, na břišní a zádové svaly. Vysvětlit funkci těchto svalů. Povzbuzování klientky k dalším sportovním aktivitám jako Nordic Walking, jízda na kole (možnosti půjčování jízdních kol), terénní túry, plavání atd.

     V rámci psychosociální rehabilitace Vám gynekolog pomáhá vyrovnat se se ztrátou gynekologických orgánů, vyrovnat se s úzkostí, která doprovází závažnost určitého onemocnění. Promluví s Vámi o možných poruchách sexuálních funkcí a možnosti vyrovnat se s pocitem ztráty fyzické přitažlivosti. U sterilit a infertilit s Vámi probere problematiku řízeného sexu, u chronických gynekologických zánětlivých onemocnění problematiku bolesti při souloži, u klimakterického syndromu poruchy pohlavního vzrušení apod. Důležitá je také sexuologická rehabilitace a sexuologické poradenství, které zajišťuje náš lázeňský sexuolog.

  

ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA

 

     Před ukončením pobytu Váš gynekolog provede závěrečné gynekologické vyšetření. V závěrečné zprávě popíše průběh léčení a zhodnotí vliv lázeňské léčby na Váš zdravotní stav. Doporučí další postup rehabilitace, přiměřené pohybové a sportovní aktivity a, dle potřeby, doporučí další lázeňský pobyt. Navrhne případné změny v trvalém užívání léků, vhodná dietní opatření, příp. doporučí léčbu dalších přidružených onemocnění.

 

MUDr. Robert Michalič

ředitel léčebného úseku

Lázně Františkovy Lázně a.s.

 

www.frantiskovylazne.cz