Veinlite - Zubní lékaři objevují Veinlite pro dentální implantáty s PRF - Inovativní řešení pro intravenózní přístup

06. 05. 2023, 10:01

Zubní lékaři objevují Veinlite pro dentální implantáty s PRF

Intravenózní terapie hraje zásadní roli ve zdravotnické péči, protože umožňuje odběry krve, přímé podávání léků, tekutin a dalších terapeutických látek do žilního systému pacienta. Veinlite je inovativní zařízení, výrobek společnosti TransLite LLC z USA, které výrazně usnadňuje nalezení žil pro intravenózní zákroky a zlepšuje komfort pacienta. Tento článek se zaměřuje na technologii Veinlite, její výhody a uplatnění v medicíně.

Technologie Veinlite:

Veinlite je přenosné zařízení, které využívá transiluminační technologii pro snadnou vizualizaci a lokalizaci žil. Veinlite LED+ a Veinlite LEDX, dva hlavní modely Veinlite, využívají speciální LED světla, která pronikají tkáněmi a osvětlují žilní systém. Tyto světla pracují s různými vlnovými délkami, které umožňují rozlišení mezi krevními cévami a okolní tkání. Díky svému kompaktnímu a lehkému designu je Veinlite snadno přenosný a vhodný pro použití v různých zdravotnických prostředích.

Výhody Veinlite:

 1. Zvýšená úspěšnost vpichů: Veinlite zvyšuje pravděpodobnost úspěšného prvního vpichu, což snižuje nepříjemnost a stres pro pacienta a zkracuje dobu trvání zákroku.
 2. Zlepšení komfortu pacienta: Veinlite minimalizuje bolest a nepohodlí spojené s opakovanými vpichy a neúspěšnými pokusy o zavedení intravenózního katétru.
 3. Univerzální použití: Veinlite lze použít u pacientů všech věkových kategorií, včetně dospělých, dětí a novorozenců, což zajišťuje širokou uplatnitelnost zařízení.
 4. Snadná použitelnost: Veinlite je jednoduché, kompaktní a přenosné zařízení, které lze snadno integrovat do každodenní praxe zdravotnických pracovníků.

Aplikace Veinlite:

Veinlite se uplatňuje v řadě zdravotnických zařízení a situací, které zahrnují:

 1. Nemocnice a pohotovostní oddělení: Veinlite se často používá pro nalezení intravenózního přístupu u pacientů, kteří potřebují urgentní zákroky nebo léčbu, jako je podávání tekutin, antibiotik nebo analgetik.
 2. Ambulantní péče: Veinlite pomáhá zdravotníkům v ambulantních zařízeních, kde je často nutné rychle a efektivně zavést intravenózní terapii, například při podávání chemoterapie nebo infúzní terapie.
 3. Domácí zdravotní péče: Veinlite umožňuje snadnější intravenózní přístup pro zdravotníky poskytující péči v domácnosti pacienta, což zlepšuje kvalitu domácí péče a snižuje potřebu hospitalizace.
 4. Vzdělávání a trénink: Veinlite usnadňuje výuku intravenózního zavedení katétrů pro studenty a začínající zdravotníky díky lepší vizualizaci žilního systému.
 5. Geriatrie a pediatrie: Veinlite je zvláště užitečný u starších pacientů, u nichž mohou být žilní stěny slabé a křehké, a u dětí, u nichž je žilní systém menší a obtížněji detekovatelný.

Veinlite představuje inovativní řešení pro nalezení intravenózního přístupu, které značně zlepšuje úspěšnost zákroků a zvyšuje komfort pacienta. Díky své jednoduchosti, univerzálnosti a širokému spektru uplatnění se Veinlite stává nepostradatelným zařízením pro zdravotníky v různých oborech a prostředích.

Zubní lékaři objevují Veinlite pro dentální implantáty s PRF

Veinlite, zařízení, které získává uznání mezi zdravotníky pro svou schopnost zlepšit viditelnost žil a usnadnit intravenózní zákroky, se nyní stává užitečným nástrojem i v oblasti stomatologie. Zubní lékaři objevují výhody Veinlite při provádění dentálních implantátů s použitím trombocytového bohatého fibrinu (PRF).

Dentální implantáty s PRF:

Dentální implantáty s PRF jsou moderní technikou v oblasti stomatologie, která využívá trombocytově bohatý fibrin (PRF) k podpoře hojení a urychlení regenerace tkání kolem zubního implantátu. PRF se získává z krve pacienta, která se poté zpracuje v centrifugě k oddělení plazmy a trombocytů. Tato metoda poskytuje biologicky kompatibilní materiál, který zlepšuje hojení, zvyšuje úspěch implantátů a snižuje riziko komplikací.

Veinlite ve stomatologii:

Ve stomatologii je důležité získat kvalitní vzorek krve pro zpracování PRF. Veinlite se stává užitečným nástrojem pro zubní lékaře při hledání vhodné žíly pro odběr krve. Přístroj zlepšuje viditelnost žil a usnadňuje průběh celého zákroku.

Výhody Veinlite pro dentální implantáty s PRF:

 1. Zvýšená úspěšnost odběru krve: Veinlite zvyšuje pravděpodobnost úspěšného prvního vpichu při odběru krve pro PRF, čímž zkracuje dobu trvání zákroku a snižuje nepříjemnost pro pacienta.
 2. Snížení komplikací: Lepší vizualizace žil při odběru krve snižuje riziko poškození žil, hematomů a infekcí spojených s neúspěšnými pokusy o odběr krve.
 3. Zlepšení komfortu pacienta: Veinlite minimalizuje bolest a nepohodlí spojené s opakovanými vpichy a neúspěšnými pokusy o odběr krve.
 4. Snadná použitelnost: Veinlite je jednoduché, kompaktní a přenosné zařízení, které lze snadno integrovat do každodenní praxe zubních lékařů.

Závěr:

Veinlite, původně navržený pro zlepšení viditelnosti žil a usnadnění intravenózních zákroků, se nyní ukazuje jako užitečný nástroj i pro zubní lékaře při provádění dentálních implantátů s PRF. Jeho schopnost zlepšit úspěšnost odběru krve, snížit komplikace a zvýšit komfort pacienta z něj činí cenný přínos pro moderní stomatologickou praxi. Výhody Veinlite pro dentální implantáty s PRF ukazují na jeho širší potenciál v oblasti zdravotní péče a význam pro zlepšení kvality léčby pro pacienty.

Odkaz na produkty Veinlite

Komentáře

Diskuze je prázdná.

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).

ano
nastav
ne