Aqua-Gel® hydrogel

Aqua-Gel® - hydrogelové krytí

Využití: Popáleniny 1., 2. a 3. stupně (tepelné, chemické, elektrické), sluneční popáleniny, jiné chronické rány (např. diabetická noha komplikace vředů, proleženiny), odřeniny, modřiny a otoky, štípnutí či kousnutí hmyzem atd.

Aqua-Gel® je průhledný, díky čemuž je možné sledovat proces hojení, aniž byste jej museli odstraňovat. Tato funkce také umožňuje snížit frekvenci obvazových změn. Díky svým vlastnostem bude Aqua-Gel® fungovat jako sekundární obvaz v případě léků a přípravků používaných přímo na ráně. Unikátní struktura obvazu je nepropustná pro mikroorganismy, při zachování propustnosti kyslíku. Vysoký obsah vody v obvazu poskytuje uklidňující vlastnosti pro popáleniny a otoky (např. Po chirurgickém zákroku). Obvaz je zcela biokompatibilní a necytotoxický.

Unikátní struktura hydrogelového krytí vytváří bariéru pro bakterie z venkovního prostředí a současně umožňuje pokožce dýchat.

Vysoký obsah vody ve struktuře obvazu má uklidňující účinky v případech povrchových popálenin nebo otoků způsobencýh např. bodnutím hmyzem. Obsah vody v obvazu Aqua-Gel® je více než 90%, zatímco polymery v ní obsažené tvoří trojrozměrnou prostorovou síť. Tento typ konstrukce odlišuje hydrogelové obvazy od jiných specializovaných obvazů a určuje jeho jedinečné vlastnosti: zajištění přiměřené úrovně hydratace tkáně díky zvlhčujícím a absorpčním vlastnostem, zklidňující a zmírňující účinky, vynikající flexibilita a plná biokompatibilita.

Aqua-Gel® se používá v medicíně více než 20 let. Zvláště se doporučuje k léčbě ran se středním exsudátem, nekrózou nebo epitelizací. Aqua-Gel® vytváří vlhké prostředí, které podporuje přirozené procesy autolytického čištění ran a urychluje množení novýchbbuněk. Hydrogelové krytí dobře přilne k ráně, ale nelepí se na ní, výměna je pro pacienta bezbolestná. Aqua-Gel® absorbuje exsudát rány a udržuje jej uvnitř své struktury spolu s mikroorganismy. Obvaz je pružný a snadno tvarovatelný, který dobře drží také na anatomicky těžko přístupných místech (obličej, klouby).

   

Využití v estetické medicíně

Hydrogelové krytí se používá při různých estetických a plastických zákrocích. Používají se jako obvazy k ochraně, chlazení a zmírnění účinků poranění způsobených ablativní léčbou laserem, ošetřeními mikrodermabrazií, léčebnými peelingy, neinvazivními zákroky nebo po depigmentační terapii.

Většina výše uvedených způsobů léčby je založena na chemickém nebo mechanickém účinku, což způsobuje zčervenání ošetřených oblastí, otoky a doprovodné pocity pálení. Hydrogelové krytí je určeno k ochlazení podrážděných tkání a jejich správné hydrataci, která má uklidňující účinek a poskytuje pacientovi úlevu. Kromě toho použití hydrogelu ovlivňuje zrychlení regeneračních procesů epidermis.

    

Prezentace 1 (Vlastnosti a aplikace polymerních biomateriálů) zde: Odkaz

Prezentace 2 (Proces hojení ran v níže popsaných případech) zde: Odkaz

Zobrazit více
nejprodávanější produkty
1
22 x 28 cm
Aqua-Gel® hydrogel, 22 x 28 cm, 5 ks, krytí ...
Aqua-Gel® hydrogel, 22 x 28 cm, 5 ks ...
Doba dodání 14 dnů
2 003,00 CZK
2
12 x 24 cm
Aqua-Gel® hydrogel, 12 X 24 cm, 5 ks, krytí ...
Aqua-Gel® hydrogel, 12 X 24 cm, 5 ks ...
Expedice do 24 hodin
1 048,00 CZK
3
12 X 12 cm
Aqua-Gel® hydrogel, 12 X 12 cm, 5 ks, krytí ...
Aqua-Gel® hydrogel, 12 X 12 cm, 5 ks ...
Expedice do 24 hodin
555,00 CZK
4
10 X 12 cm
Aqua-Gel® hydrogel, 10 X 12 cm, 5 ks, krytí ...
Aqua-Gel® hydrogel, 10 X 12 cm, 5 ks ...
Expedice do 24 hodin
462,00 CZK
5
6 x 12 cm
Aqua-Gel® hydrogel, 6 x 12 cm, 5 ks, krytí p...
Aqua-Gel® hydrogel,6 x 12 cm, 5 ks Vy...
Expedice do 24 hodin
339,00 CZK
6
5,5 x 11 cm ovál
Aqua-Gel® hydrogel, 5,5 x 11 cm ovál, 5 ks, ...
Aqua-Gel® hydrogel, 5,5 x 11 cm ovál, 5 ...
Expedice do 24 hodin
308,00 CZK
7
6,5 cm průměr
Aqua-Gel® hydrogel, 6,5 cm průměr, 5 ks, kry...
Aqua-Gel® hydrogel, průměr 6,5 cm, 5 ks ...
Expedice do 24 hodin
277,00 CZK
8
5 cm průměr
Aqua-Gel® hydrogel, 5 cm průměr, 5 ks, krytí...
Aqua-Gel® hydrogel, průměr 5 cm, 5 ks ...
Expedice do 24 hodin
247,00 CZK
Zobrazit více
Nastavit filtrování produktů
parametry
+
výrobci
+
výrobci
Zavřít okno
řadit:
počet produktů na stránce:
počet produktů: 8
grid
table
řadit:
počet produktů na stránce:
počet produktů: 8

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).