Inovativní dermatoskopy Heine: Nová generace diagnostických přístrojů pro dermatology

18. 03. 2023, 12:36

1989: HEINE vynalezl první dermatoskop

První dermatoskop na světě – HEINE DELTA 10

zásadně změnil pohled na mateřská znaménka a kožní melanomy všeho druhu. Na celém světě se přesnost diagnóz dermatologů zvýšila, téměř zdvojnásobila z 55 % na 90 %.

A to je něco, na co je HEINE hrdá dodnes! HEINE usiluje o správné rozpoznání nemocí v co nejranějším stadiu a pokud možno o jejich léčbu – zvláště tak smrtící, jako je rakovina kůže. A co motivuje společnost každý den. Proto společnost HEINE nadále zdokonaluje své dermatoskopy, aby usnadnila práci dermatologům po celém světě. HEINE je společnost, která se specializuje na kvalitní medicínské přístroje již více než 70 let.

Historie prvního dermatoskopu začíná u Helmuta A. Heineho a jeho manželky.

Helmut A. Heine, zakladatel společnosti, šel s manželkou v roce 1989 z opatrnosti k dermatologovi, protože oba považovali mateřské znaménko na kůži za divné. Dermatolog se rychle podíval a řekl: "Nedělal bych si s tím starosti." Zakladatel společnosti byl ohromen. Jak mohl lékař dojít k tomuto závěru, aniž by provedl důkladné vyšetření? Přesnost diagnózy na základě takového „hodnocení“ byla kolem 55 %.

Pro Helmuta A. Heineho to nestačilo. Ve spolupráci s Dermatologickou klinikou Mnichovské univerzity zjistil, že mnohem více informací je uloženo ve strukturách pod epidermis (kůží). To nakonec vedlo k vývoji prvního dermatoskopu DELTA10 společností HEINE Optotechnik a profesora Otto Braun-Falco, který zvýšil přesnost diagnózy na 90 %.

Dermatoskopy jsou přístroje, které kombinují vlastnosti lupy a svítilny, nezbytné pro efektivní dermatologickou diagnostiku. Umožňují včasnou diagnostiku kožních onemocnění včetně velmi nebezpečného melanomu. Moderní dermatoskopy (dermoskopy) jsou vybaveny světelnými zdroji LEDHQ, zaručujícími skutečný barevný odraz. Některé přístroje umožňují jejich propojení s oblíbenými digitálními zrcadlovkami nebo nejmodernějšími chytrými telefony, což umožňuje digitální dokumentaci změn na kůži pacienta. Společnost HEINE se zaměřuje na moderní technologie a praktická řešení, která zaručují vysoký komfort užívání. 30 let poté, co společnost HEINE Optotechnik vynalezla první dermatoskop na světě, jej společnost znovu objevila s modelem DELTAone, který kombinuje mobilitu a nejvyšší kvalitu zobrazení, a modelem DELTA 30, který vyniká tím nejlepším zobrazením, jaké kdy bylo vytvořeno. 

Termín "dermatoskopie" byl poprvé použit německým dermatologem Johannem Saphierem v roce 1920 k popisu procesu aplikace imerzního oleje na kožní léze pro hodnocení pomocí mikroskopu. První ruční dermatoskop, podobající se současným přístrojům, se objevil v roce 1989. V následujících letech s rozvojem techniky a znalostí o kožních lézích byly vyvinuty jak vyšetřovací techniky, tak samotné dermatoskopy. Dnes dostupné dermatoskopy jsou vysoce technologicky vyspělá zařízení, která umožňují rychle a přesně určit povahu kožních lézí a také pořizovat digitální fotografie pro účely archivace. Všechny dermatoskopy dostupné v naší nabídce jsou vybaveny přesnou optikou a kvalitním světelným zdrojem.

Dermatoskop HEINE DELTAone (bílo - stříbrný a černo - stříbrný)

Mobilita a kvalita se spojily v „one“

Malý zvenčí, velký uvnitř – ta nejkvalitnější optika nebyla nikdy tak šikovná.

Křišťálově čistého obrazu je dosaženo pomocí nové, bezkonkurenční achromatické optiky HEINE. Navíc má také skvělé barevné podání díky kvalitě LED HQ. Screening rakoviny kůže závisí zejména na jemných odstínech červené, hnědé a dokonce i modré. Tato vyšetření jsou nyní obzvláště pohodlná díky polarizaci osvětlení nového dermatoskopu HEINE, díky které mohou lékaři pracovat bez oslnění a bez narušení obrazu, který vidí.

Nejdůležitější na novém DELTAone je, že bez ohledu na preferovanou vzdálenost mezi okem a okulárem přístroje je obraz během provozu prakticky nezkreslený.

 

Tyto tři vlastnosti – čistota obrazu, LED HQ a neoslňující provoz, plus samozřejmě malé rozměry, dělají z dermatoskopu DELTAone nepostradatelný pracovní nástroj, kamkoli lékař přijde.

DELTAone lze samozřejmě použít i s chytrým telefonem pro digitální fotodokumentaci. Stačí si stáhnout exkluzivní aplikaci HEINE DERM a začít vytvářet, spravovat a ukládat snímky pacientů. A co víc, má zorné pole 21 mm, vlastní intenzitu světla nastavitelnou ve 3 krocích a bezúdržbový, prachotěsný design. Samozřejmostí je funkce přepínání mezi polarizovaným a nepolarizovaným světlem.

Použijete jej jednou a už jej pravděpodobně nebudete chtít nikdy odložit :-)

- Skutečné zorné pole 21 mm (22 mm objektiv)
- Práce v kontaktním i bezkontaktním režimu.
- Nastavení intenzity světla: 3 úrovně jasu
- 10x zvětšení
- Přepínání mezi polarizovaným a nepolarizovaným světlem stisknutím tlačítka = funkce přepínání. 
- Žádné riziko křížové kontaminace: sterilizovatelná kontaktní deska se stupnicí
- Bezúdržbové díky našemu prachotěsnému provedení
- Dioptrická kompenzace v rozsahu -4D až +4D
- Dobíjecí baterie s lithium-iontovou technologií: žádný paměťový efekt; dobíjecí baterii

Odkaz na eshop zde: https://www.vseprosvezdravi.cz/dermatoskop-heine-deltaone--cerno-stribrny-k-210.28.305-

 

Dermatoskop HEINE DELTA 30 (K-230.28.305)

Spolehlivá diagnostika díky nejlepšímu zobrazení

Nový špičkový dermatoskop vyniká nejen svým vzhledem, ale také nejlepším zobrazením, jaké v Heine kdy vytvořili. Jde o kombinaci zorného pole měřícího skutečných 30 milimetrů a nevídané reprodukce barev, samozřejmě v LEDHQ. Polarizace zajišťuje pohodlné pracovní podmínky, žádné oslnění. Kromě toho se nástroj pohodlně používá díky jeho šikmému, ergonomickému designu a intuitivnímu nastavení.

- Největší zorné pole - skutečných 30 mm (objektiv 32 mm).
- Křišťálově čistý obraz díky nové achromatické optice HEINE.
- Práce v kontaktním i bezkontaktním režimu.
- Snadné čištění pomocí dezinfekčního spreje.
- Ergonomická manipulace díky diagonálnímu designu produktu.
- Použití jednou rukou: individuální zaostřovací dioptrická kompenzace - cca -4 až +4 dioptrie.
- Perfektní reprodukce barev díky LEDHQ.
- Digitální dokumentace s exkluzivní aplikací HEINE DERM nebo HEINE Cube System App*.
- Pohodlné pracovní podmínky bez odlesků a bez odlesků díky polarizaci.
- Nastavení intenzity světla: 3 úrovně jasu.
- 10x zvětšení.
- Přepínání mezi polarizovaným a nepolarizovaným světlem stisknutím tlačítka = funkce přepínání. 
- Žádné riziko křížové kontaminace: sterilizovatelná kontaktní deska se stupnicí.
- Bezúdržbové díky našemu prachotěsnému provedení.
- Dobíjecí baterie s lithium-iontovou technologií: žádný paměťový efekt; dobíjecí baterii můžete bezpečně nabíjet bez ohledu na její stav nabití.

*Není k dispozici ve všech zemích.

Odkaz na náš eshop zde : https://www.vseprosvezdravi.cz/dermatoskop-heine-delta-30--k-230.28.305-

Sestava dermatoskopu HEINE DELTA 20T-K-262.28.388 DELTA 20T

Kompletní sada

Kompletní sada zahrnuje: DELTA 20 T dermatoskop, 23 mm Ø kontaktní deska s měřítkem mm, 10 ml dermatoskopický olej, dermatoskopický kompendium, tvrdé pouzdro.

Nabíjecí rukojeť BETA 4 s kabelem USB
a AC adaptér

LED HQ

Nejvyšší kvalita obrazu a svoboda diagnostiky. Pro dermatoskopické vyšetření pro včasnou diagnostiku maligního melanomu a také pro diagnostiku nemelanocytových lézí, atd.

Přesná optika HEINE.

Vysoce kvalitní achromatický optický systém zajišťuje nepřekonatelnou ostrost a rozlišení obrazu. Zaostřovací systém poskytuje zvětšení od 10 x do 16 x, což vám umožní rozpoznat i ty nejmenší detaily a struktury.

Nastavitelný okulár.

Individuální nastavení ostření, možná korekce do -6 / +6 D.

LED v kvalitě HQ.

Nový standard osvětlení LED zajišťuje optimální intenzitu, jednotnost a reprodukci barev, což umožňuje přesnou diagnostiku. Červená je červená, modrá je modrá. Teplota barev 5 000 K, index podání barev (CRI)> 80 na stupnici do 100.

Volitelná malá kontaktní deska.

Speciální malá kontaktní deska se používá ke studiu míst, která jsou obtížně přístupná.

Možnost digitální dokumentace.

Tento dermatoskop lze kombinovat s digitálními zrcadlovkami SLR nejznámějších značek pomocí adaptéru s optikou HEINE. Speciálně navržené čočky HEINE integrují kameru DELTA 20 T a optický systém pro nejlepší možnou kvalitu digitálního zobrazování.

Polarizovaný a nepollarizovaný spínač osvětlení.

Stisknutím spínače režimu osvětlení můžete změnit osvětlení sledovaného obrazu mezi polarizovaným a nepolarizovaným. 

Sestava obsahuje (napájení):

Nabíjecí rukojeť BETA 4 s kabelem USB
a AC adaptér

Odkaz na eshop zde: https://www.vseprosvezdravi.cz/sestava-dermatoskopu-heine-delta-20t-k-262.28.388-delta-20t

Komentáře

Diskuze je prázdná.

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).