Hydrogelové krytí - informace

Aqua-Gel® hydrogel, krytí pro vlhké hojení ran a chronických ran

Využití: Popáleniny 1., 2. a 3. stupně (tepelné, chemické, elektrické), sluneční popáleniny, léčba vředů, proleženin, jiných chronických ran (např. diabetická noha) odřeniny, modřiny a otoky, štípnutí či kousnutí hmyzem atd. Aqua-Gel® je průhledný, díky čemuž je možné sledovat proces hojení, aniž byste jej museli odstraňovat. Tato funkce také umožňuje snížit frekvenci obvazových změn. Díky svým vlastnostem bude Aqua-Gel® fungovat jako sekundární obvaz v případě léků a přípravků používaných přímo na ráně. Unikátní struktura obvazu je nepropustná pro mikroorganismy, při zachování propustnosti kyslíku. Vysoký obsah vody v obvazu poskytuje uklidňující vlastnosti pro popáleniny a otoky (např. Po chirurgickém zákroku). Obvaz je zcela biokompatibilní a necytotoxický.

HydroAid®. Hydrogelové krytí pro použití v estetické medicíně

sterilní hydrogelové krytí pro estetickou medicínu a plastickou chirurgii Sterilní hydrogelové krytí používané po zákrocích estetické medicíny a plastické chirurgie. Dokonale snižuje otoky a erytém, tiší bolest, urychluje regeneraci epidermis. Prostřednictvím hydrogelu je možné provádět laserovou epilaci nebo laserové odstranění tetování.

HydroAid USG® hydrogel, Sterilní hydrogelová distanční podložka pro sonografii

Sterilní hydrogelová distanční podložka pro sonografii. HydroAid®USG se používá při ultrazvukových vyšetřeních, kde je nutné využít odstup pro zlepšení viditelnosti mělce umístěných struktur nebo v místech nepravidelného tvaru a obtížně lokálního vyšetření. Díky sterilitě a homogenní a měkké struktuře hydrogelové fólie je možné provádět ultrazvuková vyšetření na místech citlivých na tlak, na otevřených ranách, poškozených tkáních, kde je použití tekutých hydrogelů často nemožné.

BurnTec® hydrogel je moderní zdravotnický prostředek používaný v následujících případech:

Popáleniny I, II a III stupně (tepelné, chemické, elektrické) - Spáleniny od slunce - Odřeniny a podrážděním pokožky - Modřiny a otoky (kousnutí) - Jiné kožní trauma, u kterých je žádoucí vlhké prostředí. Pro potřeby ZZS byla zavedena nová verze hydrogelového krytí: BurnTec. Tento obvaz z rodiny hydrogelových obvazů se vyznačuje tím, že celý jeho povrch je zpevněn netkanou textilií zapuštěnou uvnitř, což mu poskytuje dostatečnou pevnost a umožňuje jeho rychlé vyjmutí z formy bez rizika trhání hydrogelu. Díky tomuto řešení a výhodám jeho hydrogelové struktury je BurnTec univerzálním obvazem s širokým spektrem použití v lékařské záchranné službě. Využívají ho profesionální služby: záchranka, hasiči, armáda, policie a civilní služby.

BurnTec® je jediný hydrogelový obvaz dostupný na trhu urgentní medicíny ve formě stabilní a odolné hydrogelové fólie (ne tekuté). Nejčastěji se používá jako první pomoc při popáleninách, ale používá se i jako záchranný obvaz při odřeninách a jiných poraněních kůže vyžadujících okamžité ošetření. Obvaz BurnTec® se také používá v pozdější fázi léčby pacienta, zejména na pohotovostních odděleních nemocnic nebo chirurgických odděleních.

Obvazy BurnTec distribuované v USA společností North American Rescue byly v poslední době zařazeny do souprav první pomoci IFAK (Individual First Aid Kits) elitních amerických jednotek americké námořní pěchoty. Naše obvazy mají schválení agentury FDA, mají kód NSN (NATO Stock Number) a naše společnost obdržela kodex NATO pro národní ekonomické subjekty (NCAGE).

   

Využití v estetické medicíně

Hydrogelové krytí se používá při různých estetických a plastických zákrocích. Používají se jako obvazy k ochraně, chlazení a zmírnění účinků poranění způsobených ablativní léčbou laserem, ošetřeními mikrodermabrazií, léčebnými peelingy, neinvazivními zákroky nebo po depigmentační terapii.

Většina výše uvedených způsobů léčby je založena na chemickém nebo mechanickém účinku, což způsobuje zčervenání ošetřených oblastí, otoky a doprovodné pocity pálení. Hydrogelové krytí je určeno k ochlazení podrážděných tkání a jejich správné hydrataci, která má uklidňující účinek a poskytuje pacientovi úlevu. Kromě toho použití hydrogelu ovlivňuje zrychlení regeneračních procesů epidermis.

    

Pro účely zdravotnických záchranných jednotek představila společnost KIKGEL, přední evropský producent hydrogelových produktů s 26 letou tradicí, novou verzi hydrogelového obvazu: BurnTec®.

Tento obvaz, ze segmentu hydrogelových obvazů se vyznačuje tím, že celý jeho povrch byl posílen vloženou strukturou, která poskytuje dostatečnou pevnost a umožňuje jeho rychlé odstranění z formy bez nebezpečí poškození hydrogelu. Díky tomuto řešení a výhodám, které přináší struktura hydrogelu je BurnTec® univerzální obvaz s širokým uplatněním v případě urgentní medicíny.

Pro nákup klikněte zde, či vyberte v menu eshopu

 


Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).