Solno-jodový koncentrát pro léčebnou a regenerační solno-jodovou koupel
-25%

Solno-jodový koncentrát pro léčebnou a regenerační solno-jodovou koupel

Solno-jodový koncentrát pro léčebnou a regenerační solno-jodovou koupel Z mořské minerální krystalické přírodní soli, s přírodním Betakarotenem, (solný koncentrát, tzv. RAPA) sůl nazývaná Sakská – jezero Saki, Černé moře a přírodní jodový koncentrát, vyrobený z přírodní solanky Darkovského typu.
637,00 CZK
4 týdny
ks
výrobce:EUROPEAN MEDICAL SERVICES, S.R.O.
cena bez DPH:526,45 CZK
cena vč. DPH:637,00 CZK
původní cena:849,00 CZK
sleva:212,00 CZK (24.97%)
popis
parametry
soubory a odkazy
diskuze

ZAVÁDĚCÍ CENA NOVÉHO PRODUKTU !

 

LÉČEBNÁ A REGENERAČNÍ JODOVÁ A SOLNO-JODOVÁ KOUPEL 

z mořské minerální krystalické přírodní soli, s přírodním Betakarotenem, (solný koncentrát, tzv. RAPA) sůl nazývaná Sakská – jezero Saki, Černé moře a přírodní jodový koncentrát, vyrobený z přírodní solanky Darkovského typu.

 

CERTIFIKACE / LABORATORNÍ ROZBOR – Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě, Centrum hygienických laboratoří

 

OBECNĚ O SOLNO – JODOVÉM KONCENTROVANÉM ROZTOKU:

Při koupelích se jód vstřebává nejen kůží, ale také sliznicemi. Na kůži dochází k chemické vazbě jodu na kožní kryt, vytvoří se tzv. jodové depo, jež je vodou nesmyvatelné a z něhož probíhá následné vstřebávání jodu do organismu. Díky sublimačním schopnostem elementárního jódu, který se snadno vypařuje do atmosféry, vzniká nad hladinou solno – jodové koupele jodové mikroklima. Během pobytu v tomto prostředí dochází k velmi účinné inhalaci elementárního jódu obsaženého ve vzduchu. Asi 30% vdechovaného elementárního jódu je zachyceno sliznicemi, vstřebáno do krve a deponováno ve štítné žláze. Tytokoupele napomáhají k prevenci a léčbě nemocí nervové soustavy, pohybovéhoaparátu, gynekologických, urologických, ORL a neinfekčních kožních onemocnění. Jodový koncentrát v tekutém stavu zachovává své vlastnosti a obsah přírodního jodu po velmi dlouhou dobu, na rozdíl od jodových solí, kde se projevuje vysoká prchavost této látky.

 

ÚČINKY SOLNO – JODOVÉ KOUPELE

  • –  zlepšuje prokrvení organismu
  • –  posiluje imunitní systém
  • –  zmírňuje spasticitu (svalové napětí)
  • –  vede k regeneraci chrupavky
  • –  zmírňuje zánětlivé projevy a v důsledku toho dochází ke snížení bolesti
  • –  přispívá k normalizaci menstruačního cyklu žen
  • –  posiluje fertilitu (schopnost pohlavního rozmnožování)
  • –  zabraňuje eventuálním srůstům v oblasti malé pánve
  • –  zamezuje množení bakterií a zlepšuje čištění ran – přičemž dochází krůstu nové granulační tkáně a tím k rychlejšímu hojení ran

KONTRAINDIKACE

akutní zánětlivé procesy, horečnaté stavy, zhoubné a nezhoubné novotvary a stavy po jejich odstranění, těhotenství, po konzultaci s lékařem, stavy bezprostředně po infarktu a cévní mozkové příhodě, křečové žíly se sklonem ke krvácení, epilepsie, alergie na jód, tyreotoxikóza (onemocnění z nadměrného množství hormonů štítné žlázy v krvi tzv.zduření štítné žlázy)

 

Před procedurou je nutné zjistit, zda nemáte alergii na jod a zda výše uvedené nemoci nebrání užití solno – jodové koupele. Ideální je provést TEST (po dobu10min nechat solno – jodový koncentrovaný roztok působit na vnitřním předloktí, na citlivé části kůže). V případě zarudnutí nebo jiné reakce, doporučuje se obrátit se na svého lékaře.

 

DÁVKOVÁNÍ – CELOTĚLOVÁ JODOVÁ KOUPEL
100% jodový koncentrát
– 
cca 100 – 150ml přírodního 100% jodového koncentrátu na 100l vody

 

DÁVKOVÁNÍ – CELOTĚLOVÁ SOLNO JODOVÁ KOUPEL
přírodní koncentrovaný solno jodový roztok
– cca 150 – 200ml přírodního solno jodového koncentr. roztoku na 100l vody

 

PŘÍPRAVA A PRŮBĚH PROCEDURY

Teplota vody 34-36 st.C, doba samotné koupele 15 – 20 minut, po ukončení se doporučuje aplikovat suchý zábal a poté odpočinek po dobu minimálně 30min.

 

Diskuze je prázdná.
přidat příspěvek do diskuze
K produktu zatím nikdo recenzi nenapsal
X

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).